Bilim-TeknolojiGenelYaşam

Evde Oyun Önerileri Karantina Günleri

Koronavirüs can sıkıntınıza iyi gelecek bilgiyasar oyunları

Evde Oyun Önerileri Bilgisayar Oyunları

Evde Oyun Önerileri olarak karantina sürecinde, oyuncular için yapılabilecek en güzel aktivite kuşkusuz ki bilgisayar oyunu oynamaktır. Bu yazımızda sizin için dünya genelinde en çok beğeni toplamış olan oyun serilerini derledik. İster bilgisayarınızda isterseniz oyun konsolunuzda keyifle oynayacağınız bu oyunlar, evde sıkılmanızı engellemek için ilaç gibi gelecek sizlere.

PES Serisi

Oyun serilerinden bahsederken PES (Pro Evolution Soccer) oyunundan bahsetmemek haksızlık olurdu. Ülkemizde inanılmaz bir oyuncu kitlesine sahip olan PES, dünya genelinde de birçok oyuncu tarafından en iyi futbol oyunu serilerinden birisi olarak kabul görmektedir. Özellikle de PES 2013 oyunuyla dünya genelinde inanılmaz bir kitle yakalamış olan PES serisi, aynı zamanda bu oyunun kalitesi ve Türkçe dil desteği sayesinde Türkiye’de de çok büyük bir kitleyi arkasına almayı başarmıştır.

Fifa Serisi

Fifa serisi birçok oyuncu ve otorite tarafından dünyanın en iyi futbol oyunu serisi olarak gösterilmektedir. Fifa serisi son birkaç yılda getirdiği başarılı hikâye modları ile farkını bir kez daha ortaya koymuş ve sevenlerinin gönlüne taht kurmuştur. Evde oyun önerileri yazımıza devam edecek olursak ;

NBA 2K Serisi

Basketbol denilince akla ilk gelen oyun serisi NBA 2K serisidir. Basketbol oyunu seven oyuncular ve otoriteler tarafından en iyi basketbol oyunu serisi olarak kabul gören NBA 2K serisi, ülkemizde de oldukça rağbet görmektedir.

Resident Evil Serisi

Korku ve gerilim oyunlarını seviyorsanız Resident Evil serisi tamda size göre. Çeşitli silahlar kuşanarak zombiler ile savaşmak, bölüm sonlarında bulunan güçlü boss ile karşılaşmak ve tüm bunlar olurken sürekli bir gerilim hissetmek bana göre diyorsanız, kesinlikle Resident Evil serisini denemelisiniz.

Mortal Kombat Serisi

Atari salonlarında ki bir dövüş oyunu olarak hayatımıza giren Mortal Kombat serisi, piyasaya çıkardığı ilk oyunları ile çok büyük beğeni topladı ve günümüze kadar durmadan yeni oyun üreterek geldi. Mortal Kombat oyunu kendine özgü evreni, karakterleri ve dövüş hareketleri ile dövüş oyunları arasında en iyiler arasına girmeyi başardı. 2019 senesinde Mortal Kombat 11 oyununu çıkaran Mortal Kombat serisi böylece serinin 22. oyununu piyasaya sürmüş oldu. Önceki oyunlarının temelini bu oyuna da koruyarak taşıyan Mortal Kombat, gelişmiş grafikleri ve yeni sürpriz karakterleri ile oyuncular ve otoriteler tarafından çoğunlukla olumlu yorum aldı.

Grand Theft Auto Serisi

Soygun yapma, şantaj, adam öldürme ve araba hırsızlığı… Hepsi Grand Theft Auto (GTA) oyununda sizi bekliyor. Her oyununda belirli bir hikâye temasına sahip olan oyunda şehrin bazı noktalarındaki evleri, malikaneleri ve iş yerlerini satın almanız da mümkün. Türkiye’de en çok sevilen ve en popüler oyun serileri arasında yer alan GTA serisi, GTA 5 oyununun online modunun başarısı ile online modu konusunda da dünya genelindeki oyunculardan tam not almıştır.

Assassins Creed Serisi

Assassins Creed oyunu üçüncü şahıs gözünden oynanan, gizlilik esaslı bir tarihi aksiyon ve macera oyunudur. Birçok oyununda tarihi olaylardan ve tarihi karakterden ilham alınmıştır. Oyunların hikayesinin geçtiği yerlerin, ona ait dönemin ve o döneme damga vuran olayların oyuncuya aktarımını başarılı bir şekilde yapmaktadır. Son çıkan oyunlarında biraz daha RPG (Role playing game) yani rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkan Assassins Creed serisi, günümüzde dünyanın en çok beğeni toplayan oyun serileri arasında yer almaktadır.

Need For Speed Serisi

Araba yarışı deyince birçok insanın aklına gelen ilk oyun NFS (Need For Speed) serisidir. Oyuncular tarafından araba yarışı konusunda en iyiler arasında kabul edilmiş olan Need For Speed’i, popülerliği sayesinde duymayan yoktur. Birçok görüş açısıyla araba kullanabildiğiniz bu oyunda birçok ana görev, yan görev ve challenge mevcuttur.

Call of Duty Serisi

COD yani Call of Duty serisi FPS (birinci şahsın gözünden oynanan nişancı) türünde olan oyun serisidir. İlk oyunlarına dünya savaşı teması ile başlayan Call of Duty sonraki oyunlarında ise farklı konuları da işlemiştir, hatta çok ileri teknoloji savaş ekipmanları ile savaştığımız oyunları da olmuştur. Single ve multiplayer konusunda başarılı bir seri olduğunun altını çizdiğimiz gibi, zombiler ile savaştığımız ek paketlerinin de ekstra eğlenceli ve heyecan verici olduğunu belirtmekte fayda var.

Counter Strike

Counter Strike serisi, terörist ve anti terörist takımlarının arasında geçen çok oyunculu birinci şahıs nişan oyunudur. Terörist takımının raundu kazanmak için yapması gereken bombayı kurup patlatmak veya anti terörist takımını yok etmektir. Anti terörist takımının raundu kazanabilmek için yapması gereken ise rehineleri kurtarmak ya da terörist takımını yok etmektir. Günümüzde Counter Strike Global Offensive (CS GO) oyunu ile çok büyük oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Oyunun en güzel tarafı ise 5 kişiden oluşan takım için 5 arkadaşınızla takım olup takım halinde online olarak başka takımlara karşı oynayabilmenizdir. Takımınız yoksa bile sorun olmadığının altını çizmekte fayda var, tek kişi giriş yaptığınız zaman sistem sizi oyuncu eksiği olan bir takım ile eşleştiriyor ve o takımla birlikte oyuna başlıyorsunuz. Not: Counter Strike serisi sadece PC için mevcuttur.

God Of War

Eğer mitolojiye ilgi duyan biri iseniz bu macera oyunu tam size göre. Serinin ilk oyunundan başlayıp ailesinin intikamı için savaşan Kratos karakterini yöneterek Kratos’un hikayesine şahit olacaksınız. Bu uzun yolculukla birçok mitolojik canlı ile karşılacak ve birçok efsanevi mitolojik canavar ile savaşacaksınız. Ghost Of Sparta lakabından da anlayacağınız üzere Kratos aslında Yunan mitolojisinden esinlenerek yaratılan bir karakterdir, hatta kendisi Zeus’un oğludur. Seriye Yunan mitolojisi ile başlayan God Of War, son oyununda iskandinav mitolojisini de barındırmaktadır. Not: God Of War serisi sadece playstation için mevcuttur.

Green Hell

Ve son olarak evde oyun önerileri yazımızda şu sıralar kendi oynadığım oyun olan Green Hell bağımlılık yaratabilecek tarzda mükemmel bir oyun. Biraz da gerilim unsuru oyunda bağımlılık yapan etkenlerden. Oyunda, oyun karakteri eşiyle birlikte Amazon Ormanları’nda kamp yaparlar, yamyamlar tarafından eşi kaçırılır ve eşini bulmaya çalışır. Oyun aslında bir hayatta kalma simülasyonu. Zaten oyunu keyifli yapan unsur da bu. Her adımınıza, her yediğinize, içtiğinize, nerede yattığınıza, enerjinizi nerede ve nasıl tükettiğinize kadar her şeyi kontrollü yapmak zorundasınız. Yılan sokabilir, kaplan saldırısına maruz kalabilir, yediğiniz bir mantardan zehirlenebilir, içtiğiniz sudan bakteri kapabilir ve açlıktan veya susuzluktan ölebilirsiniz. Tüm bu saydıklarım inanılmaz bir gerçekçilik ve gerçek hayatla bire bir aynı şekilde oyunda işlenmiş. Çok keyif alacağınızı düşünüyorum.

Evde kaldığımız şu günlerde tüm sitemiz sakinlerine bol sağlıklı günler diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı