EğitimGenel

Karantina Sürecinde İnternetten Para Kazanma

internetten Para kazanma sizce sanıldığı kadar zor mu?

internetten para kazanma sizce sanıldığı kadar zor mu? Karantina süresince birçoğumuz için vakit ve nakit kaybı olmuyor diyemeyiz. İş konusunda bizi engellemesi ise nakit akışımızın azalmasına sebep olan bir unsurdur.

Tüm günümüzü evde geçirmek ise birçoğumuz için sıkıcı bir durum iken bunu belirsiz bir zaman dilimi içinde sürekli gerçekleştirmek daha bunaltıcı bir hal almasına yol açıyor. Bu yazımızda karantina sürecinde internet üzerinden para kazanabileceğiniz 10 altın yöntemi sizler ile paylaşacağız.

 

Doğru tercihlerle, krizi fırsata çevirin!

 

Online Anket Katılımcısı Olun

İnternet üzerinden birçok web sitesi aracılığıyla online olarak anketlere katılarak para kazanabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken adımlar çok basit. Öncelikle anket sitesine üye olmalısınız, ardından kişisel bilgileriniz ve ilgi alanlarınız bölümlerini doldurmalısınız. Bu konuda size tavsiyemiz ise ilgi alanları kısmındaki bütün aktiviteleri ilgi alanınız olarak işaretlemeniz. Site, İnternetten Para Kazanma ile ilgili size, ilgi alanlarınıza uygun olan anketler göndereceği için ne kadar çok aktiviteyi ilgi alanınız olarak belirtirseniz o kadar çok sayıda anket gönderecektir. Sizde cevapladığınız anketler için her anket başına belirli bir miktar olmak üzere para kazanacaksınız.

 

Makale Yazarlığı Yapın

Eğer kendinizi ifade etmekte zorluk yaşamıyorsanız, araştırıcı bir kişiliğiniz varsa, yazım diliniz iyi ise ve yazım kurallarına dikkat ediyorsanız makale yazarlığı tamda size göre. Makale alım satımı yapan birçok siteden birine üye olarak site üzerinden makale satışı yapabilir veya forumlara ilan vererek size ulaşan müşterilere ücret karşılığı makale yazabilirsiniz.

 

 İçerik Üreticiliği Yapın

Günümüzde çok sayıda internet sitesi var ve bu internet sitelerinin en büyük ihtiyaçları sürekli güncel içerik. netten para kazanBir internet sitesi açtıktan sonra mutlaka onu içerik ile beslemek gerekmektedir. Eğer üye ve ziyaretçi sayısı çok olan popüler bir site olmak istiyorsanız sürekli güncel içerikler ekleyerek sitenizi güncel tutmalısınız.

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda internet sitelerinin yardımına içerik üreticileri yetişiyor. Sizde içerik üreticisi olarak birçok internet sitesine içerik ve veri sağlayabilirsiniz, böylece sürekli belirli miktarlarda ödeme alabilirsiniz.

 

 Logo Tasarlayın

Eğer photoshop veya benzeri programlar kullanmayı biliyorsanız internet üzerinden para kazanabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey, bu konu üzerine olan internet sitelerinde ilan açıp size gelen talebe göre logo tasarlamak. Kişiler, kurumlar veya markalar için hazırlayacağınız logolar sayesinde yeteneğinize ve hayal gücünüze bağlı olarak belirli miktarlarda para kazanabilirsiniz.

 

 Online Eğitim Verin

İnternetten Para Kazanma yöntemlerinden biri de online eğitimler. Dünya genelinde çok yaygınlaştı. Özellikle karantina döneminde, insanlar kendini geliştirmek istedikleri konularda eğitim almak isterlerse mecburen online eğitim almak durumundadırlar. Ayrıca karantina durumunda insanların çok boş vakti olduğu için online eğitime talebin arttığını söylemek yanlış olmaz. Sizde uzman olduğunuz bir konuda öğrenci toplayıp öğrencilerinize bireysel veya grup halinde online eğitim vererek para kazanabilirsiniz.

 

Çevirmenlik Yapın

Çevirmenlik günümüz şartlarında en çok ihtiyaç duyulan mesleklerden bir tanesi. Eğer bildiğiniz bir veya birkaç yabancı dil varsa sizde çevirmenlik yaparak sürekli nakit akışı sağlayabilirsiniz. Vaktinizin bol olduğu ve nakit akışınızın yavaşladığı şu karantina günlerinde film, dizi, kitap ve dergilerin çevirisini yaparak periyodik olarak ödeme alabilirsiniz.

 

Sosyal Medya Fenomeni Olun

Bu madde, belki de yazımızdaki uygulaması en zor maddelerden birisi çünkü bir sosyal medya hesabı açıp fenomen olmak uzun ve çok uğraştırıcı bir süreç, ayrıca bu süreçte kesinlikle doğru adımları atmanız gerekmekte. Bu konuda size en büyük tavsiyemiz öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz ve sonrasında o kitlenin dikkatini çekecek paylaşımlarda bulunmanız. Sosyal medya fenomeni bir hesap yaratmak zor, fakat yarattıktan sonra para kazanması kolay. Yüksek hit alan fenomen bir hesap oluşturduktan sonra ücretli reklam alarak kendinize belirli bir nakit akışı sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu işten sıkılırsanız hesabınızı iyi bir ücret karşılığında başkasına satabilme gibi bir imkânınızda var.

 

Blog Sitesi Açın

Uzman olduğunuz veya gerekli araştırmaları yaptığınız bir konu üzerine fikirlerinizi belirtmek veya yaratıcılığınızı sergilemek için bir blog sitesi açabilirsiniz. İlk başlarda sizin için maddi kazanımı olmayacaktır fakat ileri zamanlarda hit ve bununla doğru orantıda reklam aldıkça sizin için bir gelir kaynağına dönüşecektir.

 

Domain Adresi Ticareti Yapın

monetizing-from-internet-kovit19_comDomain yani internet siteleri için olan alan adlarının alım ve satımını yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konuda öngörüleriniz çok önemlidir. Eğer gelecekte değerli olabileceğini düşündüğünüz alan adları varsa şimdiden (alan adları henüz alınmamışken) siz onları ucuz fiyata alıp sonrasında sizden satın almak isteyen kişilere çok daha yüksek rakamlara satabilirsiniz.

Bu işte inanılmaz yüksek kar oranlarını görmek mümkün. Şu an birkaç dolara satın alacağınız bir alan adını bundan bir müddet sonra sizden satın almak isteyen bir firmaya, kişiye veya ünlü birine bin katı, on bin katı gibi rakamlara satabilirsiniz.

 

Dropshipping

İnternetten alışverişin zirve yaptığı karantina döneminde dropshipping yöntemi ile yüksek gelir elde etmeniz mümkün. Dropshipping yöntemi ile ürünü fiziksel olarak bulundurmadan (depolamadan) e-ticaret siteleri üzerinden müşterilere satış yapabilirsiniz. internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan dropshipping yöntemini basitçe anlatmak için ufak bir örnekleme yapabiliriz. A sitesinde uygun fiyata bulduğunuz bir ürünü, fiyatın üzerine kar payınızı koyarak bu ürünün satışının olmadığı B sitesine ekleyin. B sitesinde ürün için size gelen siparişler doğrultusunda, talebe yönelik miktarda ürünü A sitesinden çekin ve size sipariş veren müşterilerinize tedarik edin. Dropshipping yöntemi sayesinde çok büyük yatırımlar gerektirmeden ve fiziksel depolama gibi dertleriniz olmadan internet üzerinden ticaret yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı