GenelYaşam

Koronavirüs Günleri Sonrası Bir Daha Asla Yapmayacağımız 5 Şey

Koronavirüs günleri, sıkıntı ve stresi beraberinde getirse de bir süre için eve kapandığımız şu zamanlarda bizlere birçok hayat dersi vermeye de devam ediyor. Bu günlerde ‘yemin ettim!’ ile başlayan cümlelerimiz günden güne çoğalıyor.

İşte Koronavirüs sonrası yapmayacağımız 5 şey!

 Savurganca para harcama alışkanlığımıza bir daha zor döneceğiz.

Covid-19 salgını hayat standartlarımızda olumsuz etkileri de bir arada getirdi. Sağlığının kıymetini bilenler, ücretsiz izine razı oldu. Bu dönem, bizleri biranda elde para tutmanın ya da tutumlu davranmanın önemi ile de yüzyüze bıraktı. Çünkü hiç beklemediğimiz bir biçimde işyerlerimizi kapatmak, her gün gidip geldiğimiz işyerinden geçici süre ayrılmak durumunda kaldık. Sadece sosyal alanda değil ekonomik bakımdan da evdeki hesap çarşıya uymadı!

Gereksiz Kırgınlıklara Artık Hayatımızda Yer Vermeyeceğiz

 Kırgınlıklarımız, tartışmalarımız, çatışmalarımız koronavirüs günlerinde bir anda tüm önemini yitirdi. Sevdiklerimize dahi sarılamadığımız, sevdiklerimizi göremediğimiz günlerde insanlarla yaşadığımız çatışma ve gerginliklerin ne kadar önemsiz olduğunu fark ettik.

Planlarımızı Ertelemeyeceğiz

Keşke dün bu işi halletmiş olsaydım, dediğiniz bir iş var mı? Büyük ihtimalle koronavirüs tedbirleri gereği bir anda dışarının güvensiz olması, evinize kapanmanız size bu günler de bunu söyletiyor. Üzülmeyin, yalnız değlsiniz; bir sonraki gün, bir ara yaparım diye ötelediğimiz planları ertelememiz gerektiğini biraz ağır şartlarda hepimiz deneyimliyoruz!

Koronavirüs Günleri : Gelecekte Yaşamayacağız

Koronavirüs, bizlere şidi ve buradaya odaklanmamış gerektiğini yani anı yaşamamızın önemini hatırlattı. Hep ‘o günler gelsin de’, ‘toplasan 3 ay sonra her şey bitecek’ diyerek yaşadığımız zamanlar artık çok daha uzakta. Sürekli geleceği düşünerek, gelecekte yaşamamamız gerektiğini çok iyi öğürendik. Koronavirüs günlerinin sonunda gelecek planları yaparken çok daha dikkatli olacağımız kuşkusuz.

Ufak Tefek Sıkıntılara Günlerce Can Sıkmayacağız

Koronavirüs günlerinde canımızı sıktığımız birçok şey bir anda küçük konular haline geldi. Çünkü belki de bir çoğumuzun kişisel tarihinde yaşamadığı bir stres kaynağı ile karşı karşıya kaldık. Koronavirüs günleri sonrasında ‘hayatta ne dertler var, buna mı can sıkacağım’ sözlerini bir süre çok kullanacağa benziyoruz.

Yazımızı beğendiyseniz lütfen yorum yapmayı unutmayınız. Ayrıca Evde zaman geçirmek için fikirler yazımızı okuyarak, evde kaldığımız bu aralar keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı